Foci - Nagyon kikapott a Hatvan az Egertől

4-0 arányban diadalmaskodott az Eger SE labdarúgó csapata az NB III keleti-csoportjában lejátszott megyei rangadón az FC Hatvan felett. A Szentmarjay Tibor Városi Stadion közel félezer nézője előtt rendezett összecsapáson a hajrában tette magabiztossá sikerét Sütő Szilárd alakulata. A házigazda piros-kékek szurkolói éhesek voltak a sikerre, hiszen a kedvencek előző három bajnoki meccsüket nem tudták megnyerni. Az alaphangulatot az első negyedóra végéhez közeledve Gresó adta meg, aki Olasz átadását lőtte a hatvani kapuba. Sokáig nem változott az állás, egyenrangú felek meccseltek. Térfélcserét követően újabb negyedóra telt el, amikor is gólnak örülhettek az egri szimpatizánsok. Egy jobboldali szögletre Vaskó Tamás érkezett jó ütemben, fejesével 2-0-ra vezetett az ESE. Láthatóan ez a találat megfogta a Hatvant, a 77. percben egy újabb Vaskó-fejes pedig már egyenesen sokkolta a vendégeket. Négy minutummal a lefújás előtt még Deli Márió is kipókhálózta a bal felsőt. A második félidő alapján az Eger rászolgált a sikerre és tovább tapad az élen álló Jászberény-Tiszakécske kettősre. A Gyöngyösi AK 3-0-ra kapott ki Putnokon, így – a Hatvanhoz hasonlóan – az alsóházból várhatja a soron következő fordulót.